Odehraných zápasů dnes: 0, včera 0, za týden 3, v sezóně 26
Nemáš ještě účet?
Report z Play off
Vydáno dne 23. 06. 2015 (1600 přečtení), napsal Sir_CHerokee
1st ReHoc NHL

Druhé kolo playoff máme skoro zdárně za sebou, a tak vám přinašíme krátké shrnutí právě proběhlých a skončených sérií.

Minnesota Wild (neolit-cz) 4-3 (hellicek) Chicago Black Hawks - 3:2, 2:1, 2:1, 1:3, 2:3, 2:3, 3:1. Série plná vzrušení, zvratů a napětí, to všechno v sobě skrývaly zápasy mezi Minnesotou a Chicagem. Před začátkem série byly šance na postup na obou stranách 50% a samotná série to poté ukázala. Ve všech zápasech vstřelil vítěz maximálně 3 góly a poražený minimálně jeden gól dal, a i když to bylo takhle vyrovnané ani jeden zápas neskončil prodloužením.. Série začala vyrovnaně a bylo to 1:1 na zápasy pak však převzali nadvládu nad sérií Jestřábi a utekli Divočákům na 1:3 a připravili si tak dva mečboly. V tu chvíli se ukázala vnitřní síla Wild a zkušenosti z takto vypjatých bojů. Minnesota hrála uvolněně neměla co ztratit a dokázala náskok soupeře zlikvidovat a o sérii musel rozhodnout poslední sedmý zápas. I tady udržela lépe nervy na uzdě Minnesota a i když v to doufal za stavu 1:3 jen skalní fanoušek postoupila po dokonalém obratu do finále konference. Na konci trochu statistiky. Počet střel : 128 - 127, Úspěšnost přesilových her : 18,75 - 8,0 , Góly v oslabení : 0 - 1 , Osobní souboje : 29 - 39 Průměrný čas v útočném pásmu : 7,71 - 6 Vyhraná vhazování (úspěšnost %) - 72 (44,17) - 91 (55,83), Úspěšnost zásahů brankářů : 88,98 % - 88,28 % , Nejlepší hráči : M.Koivu (4+1), C.Stewart (3+1), T.Vanek (1+3) - M.Hossa (3+4), P.Kane (2+5), D.Keith (1+4)

San Jose Sharks (bigbahyba) 1-4 (tono36363) Vancouver Canucks- 0:2, 0:4, 1:2, 2:1, 1:5.Tak v tomto souboji se asi zrodilo pro širokou veřejnost největší překvapení druhého kola playoff. Pro nás to zas takové překvapení není. U žraloků začalo být v šatně dusno, začali na povrch vyplouvat různé pomluvy zálety a noční tahy po San Jose. Tým nevěnoval playoff takovou pozornost jakou by měl, navíc soupeř z Vancouveru oddaloval uvodní buly prvního zápasu až téměř do za pět minut dvanáct. Další věcí, co nahravalo tomu, že v této sérii dojde k papírovému překvapení byl styl jakým se prezentují Canucks a ten navýsost nesedí ranařům ze San Jose. Hned od úvodního buly bylo jasné, kdo bude této séri kralovat a Canucks si šli za svým postupem stůj co stůj. Naprosto se soustředili na každý souboj, na každou střelu a nedarovali borcům ze San Jose jediný milimetr ledu zadarmo. To San Jose působilo odevzdaným dojmem bylo podle vyjádření v tisku, že hokej je už příliš nezajímá a že by nejraději leželi se svými ženami a přítelkyněmi někde na pláži a užívali si léto. A tím pádem vzniklo jasné vítězství, kosatek, které žraloci alespoň zmírnili čestným úspěchem ve čtvrtém utkání. Počet střel : 61 - 81, Úspěšnost přesilových her : 0 - 15,38 , Góly v oslabení : 0 - 3 , Osobní souboje : 16 - 22 Průměrný čas v útočném pásmu : 6 - 5,6 Vyhraná vhazování (úspěšnost %) - 55 (51,89) - 51 (48,11) Úspěšnost zásahů brankářů : 82,72 % - 93,50 % , Nejlepší hráči : L.Couture (1+1), M.Nieto (1+0), J.Thornton(1+0) - N.Bonino (4+4), A.Burrows (1+3), Ch. Higgins (2+2)

Colombus Blue Jackets (PulecHZ) 4-0 (Tomasradl) New York Rangers - 4:3, 1:0, 4:3, 3:1. V téhle sérii byl jasný favorit a to modrokabátníci a ti to v sérii naprosto potvrdili, i když výsledky nám ukazují že to pro ně procházka růžovým sadem rozhodně nebyla. Rangers se na tuto sérii důkladně připravovalo. Trojfázové tréninky, hodiny ztrávené u videa, team buildingové akce a osobní pohovory. To vše předcházelo pro New York tak důležité sérii, ve které neměli co ztratit a i když prohráli, určitě si neudělali ostudu. Trenér Rangers se snažil hosty rozhodit jak je jeho dobrým zvykem v rozhovorech v novinách, ve kterých útočil na styl hry, poté se domáhal spravedlnosti u vedení soutěže, které nad jeho stížností ani nezasedalo, protože to nemělo smysl, ale všechny tyto mediální ataky v Colombusu ustáli a dokráčeli si tak jistotou sobě vlastní do finále konference. Počet střel : 84 - 62, Úspěšnost přesilových her : 17,65 - 8,33 , Góly v oslabení : 0 - 0 , Osobní souboje : 16 - 18 Průměrný čas v útočném pásmu : 11,25 - 4 Vyhraná vhazování (úspěšnost %) - 47 (47,00) - 53 (53,00) Úspěšnost zásahů brankářů : 88,71% - 85,71% , Nejlepší hráči : R.Johansen (4+2), J.Johnson (1+3), N.Foligno (0+3) - R.Nash (3+1), D.Stepan (0+4), M.St. Louis (1+2)

Detroit Red Wings (snoobydoocz) 4-1 (Novis08) Florida Panthers - 1:2pp., 2:1 pp.., 3:1, 10:4, 8:1. První tři zápasy této série to byla bitva a o každý volný milimetr ledu. Florida se prezentovala defenzívou jako SSSR při bitvě u Stalingradu. Rudá křídla bušila do obrany, ta ale držela a navíc z ní Panteři vyráželi do nebezpečných brejků. V prvním zápase tak urvali vítězství ve 20. minutě třetí třetiny, kdy ujel v oslabení Jokinen a nachytal jinak pozorného Howarda na hruškách. Druhý zápas šel do prodloužení, a kdyby tam Panteři urvali vítězství, bylo by to s rudými křidly hodně špatné. Naštěstí už po 11 sekundách využil přesilovou hru Datsyuk a bylo srovnáno na zápasy. Rozhodující zápas série byl ten třetí. Florida šla rychle do vedení už v první minutě se trefil Barkov. Na to Detroit odpověděl v 17. minutě první části v oslabení ujetým Andersonem a vítr z plachet vzal Panterům hned o dvě minuty později Datsyuk. Pak Detroit skvěle bránil a nepouštěl Floridu do šancí vědom si toho, že se jedná o důležité utkání. Pojistku jim potom zařídil v poslední třetině v přesilovce Zetterberg a Detroit šel do vedení 2:1 v sérii. o čtvrtém a pátém zápase se bude na Floridě spoustě lidem hodně dlouho zdát. Red Wings předváděli totální hokej a k tomu přidali skoro 100% úspěšnost proměňování svých šancí a Luongo inkasovakl ve dvou zápasech hrozivých 18 gólů a v Detroitu slaví postup do finále konference. Počet střel : 125 - 72, Úspěšnost přesilových her : 30,77 - 0 , Góly v oslabení : 4 - 1 , Osobní souboje : 36 - 73 Průměrný čas v útočném pásmu : 7,6 - 5,6 Vyhraná vhazování (úspěšnost %) - 88 (64,23) - 49 (35,77) Úspěšnost zásahů brankářů : 87,50% - 80,80% , Nejlepší hráči : P.Datsyuk

(4+5), G.Nyquist (4+5), H.Zetterberg (4+4) - D.Bolland (1+2), J.Jágr (2+0), J.Jokinen (2+0)